Jak zarabiać na pasji i sporcie? Jak się rozwinąć? 5/5 (1)

IMG-20190822-WA0031

Każdy z nas chciałby zarabiać na czymś, co lubi robić, co jest jego pasją. Okazuje się, że pomysł jest, plan jest, ale co dalej? Wiele osób próbuje i jednocześnie szybko się poddaje. W biznesie jak i w pasji chodzi o regularność, systematyczność i NIE poddawanie się, więc podstawową rzeczą, którą należy zrozumieć jest fakt, że trzeba nauczyć się być cierpliwym i robić swoje.

Czasami okazuje się, że to co kochamy i robimy, zmieniając na biznes spotyka nas wielkie rozczarowanie, ponieważ nie ma już tej wartości, którą miała wcześniej. Nagle przestaje sprawiać przyjemność. Pasja pasją, ale gdy w grę wchodzi monetyzacja, to okazuje się, że wcale już tak kolorowo nie jest.

Prowadzę bloga 5 lat, w tym czasie zdążyłam się nauczyć niesamowicie dużo rzeczy, które bardzo pomogły mi w zdobyciu różnych prac na których mi zależało. Dzięki blogowi dostałam propozycję pracy w dużym wydawnictwie jako redaktor- nie zgodziłam się, ale to temat na inny wpis. Nie trzeba zarabiać pieniędzy, żeby był zysk. Na blogu zarabiam wtedy, gdy wpadnie dany projekt. Nie jest to często z racji mojej nieregularności na blogu, jednak nie zniechęca mnie to i nigdy nie porzucę bloga. Pomógł mi znaleźć różne prace i zostałam dzięki temu doceniana w pracy jak i rozwijaniu się. Obecnie pracuję w firmie w której czuję się jak ryba w wodzie, między innymi też przez tego bloga. Nie zarobiłam na nim miliona, ALE nauczył mnie znacznie więcej, niż mogą nauczyć pieniądze. Wiem, że wszystko jest kwestią czasu, wierzę w bloga, wierzę w to, że będę zajmować się tym co kocham, dlatego się nie poddaje choć minęło już 5 lat. Cierpliwość popłaca.

Oczywiście trzeba próbować i się nie poddawać, ale jak to zrobić? Jak zacząć zarabiać na pasji? Jak zacząć się rozwijać w swojej pasji?

– Szlifowanie umiejętności

Pamiętaj o tym, aby nie osiadać na laurach i cały czas się rozwijać. Zapewne jest jeszcze mnóstwo rzeczy, których możesz się nauczyć, dlatego ważne jest aby szlifować swoje umiejętności i trafić w niszę, która będzie Cię wyróżniać na rynku i będzie dla Ciebie czymś charakterystycznym.

– Kreatywność

light-bulb-3104355_1920

W zarabianiu na własnej pasji jedna z ważniejszych rzeczy to kreatywność, która pomoże Ci wymyślić coś zupełnie z drugiej strony, co będzie czymś innym wyróżniającym się na rynku. Podejdź do tematu z innej strony, gdzie każdy kieruje się jednym, stałym schematem. Zacznij od drugiej strony!

– Rozwijaj się

Jeden z ważniejszych aspektów nie tylko zawodowych, ale także życiowych. Pamiętaj, żeby rozwijać się na każdej płaszczyźnie. Człowiek całe życie się uczy i należy o tym pamiętać. Nikt nie mówi, żeby całymi dniami siedzieć, uczyć się i dążyć do perfekcji. Czasami wystarczy poświęcić 15 min dziennie na przeczytaniu artykułu, który jest związany z branżą, którą wykonujesz. To jest nie tylko dobra droga do treningu mózgu, ale też satysfakcji wewnętrznej, ponieważ Twoje horyzonty i wiedza będą się poszerzać. Dajmy przykład. Interesujesz się zdrowym odżywianiem- tak jak ja- na początku drogi moja wiedza była bardzo ograniczona i niewielka. Obecnie jestem na etapie, gdzie codziennie czytam nowości związane z branżą zdrowego odżywiania i wiedza na ten temat jest nieporównywalna do moich początków. Nie rzucałam się na głęboką wodę- zaczynając nie chciałam być od razu drugim Mauriczem czy Sowińskim. Chciałam rozwijać się i uczyć STOPNIOWO. Opłaca się- polecam!

Wystarczyła cierpliwość, chęć i działanie .

– Skup się na problemach innych ludzi

Jeśli chcesz odnieść sukces i zacząć zarabiać na własnej pasji niezależnie od dziedziny przez siebie wybranej, pamiętaj, że to czym się zajmujesz ma służyć innym ludziom. Skup się na problemach, którzy mają inni ludzie i rozwiązaniu ze swojej strony. Bądź uważnym obserwatorem i uważnie słuchaj czego ludzie oczekują, a skupienie się na ich problemach pomoże Ci w rozwinięciu działalności jakakolwiek by nie była.

– Cel

Zawsze i za każdym razem powtarzam, że jedną z istotniejszych rzeczy w osiąganiu jakiegokolwiek sukcesu sportowego, życiowego, czy zawodowego jest postawienie sobie jednego głównego celu, który należy podzielić na podkategorie mniejszych celi. Dzięki takiej metodzie łatwiej będzie Ci osiągnąć stopniowe sukcesy nie poddając się, ani nie zniechęcając.

– Relaks i odpoczynek

relaxing-1979674_1920

Nieodłączny element osiągnięcia sukcesu. To samo dotyczy się sportu- gdy ćwiczysz zbyt intensywnie łatwiej o kontuzje. Odpoczynek i reset dla głowy jest niezwykle potrzebny dla regeneracji, przejrzystości umysłu i odpoczynku również fizycznego. Naucz się odpoczywać, ponieważ gdy jest się przemęczonym nie da się osiągnąć tyle sukcesów jak by się chciało. Lepsze efekty w treningach osiągniesz ćwicząc co drugi dzień, niż codziennie. Paradoks, ale działa. Człowiek nie jest maszyną!

– Cierpliwość

Nie od razu Rzym zbudowano. W biznesie jak i promowanie własnej pasji poprzez monetyzację wymaga czasu, cierpliwości i systematyczności. Trzy najważniejsze składniki, które zagwarantują osiągnięcie celu, do którego dążysz. Nie rzucaj się na głęboką wodę, ponieważ możesz zbyt szybko odpuścić. Lepszą metodą jest pokonywanie każdej przeszkody małymi kroczkami, rozwijanie się stopniowe, gdzie nie odczujesz nawet jak już daleko zaszedłeś nie denerwując się przy tym, gdy spróbowałbyś od razu zabrać się za zbyt ciężki i trudny projekt, który nie byłbyś w stanie zrobić.

– Pieniądze są skutkiem ubocznym pracowania z pasją

IMG-20190822-WA0068

Skup się na pasji, rób to co kochasz, nie poddawaj się, bądź regularny i cierpliwy, a zobaczysz, że szybko zauważysz efekty i pieniądze same będą wpływały na konto. Nie da się zbudować biznesu na wymyślonej pasji lub na siłę, gdzie tego nie czujesz. Wszystko z głową!

– Promowanie

Pamiętaj! Promowanie jest niezwykle ważne, konkurencja nie śpi, więc musisz się czymś wyróżnić. Najbardziej wyróżnisz się tym, że będziesz sobą! Nie udawaj kogoś innego, rób tak jak Ci podpowiada serce no i rozum, ponieważ to biznes! Znajdź balans między jednym, a drugim. Pozostań sobą i promuj swój biznes lub siebie w sieci na wszelkie sposoby.

– Inwestuj w wiedzę i w siebie

Pamiętaj, aby inwestować w siebie i pogłębiać wiedzę. Uczenie się nowych rzeczy pomaga rozjaśnić umysł i sprawia, że spoglądamy inaczej na różne projekty, sprawy. Widzimy rzeczy, których konkurencja nie widzi, bo się nie rozwija!

Pamiętaj, nie poddawaj się i bądź odważny!

Oceń post

Pati

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *