Ile trzeba schudnąć, żeby było to widać na twarzy? 5/5 (1)

angry-2191104_1920

Wielu osobom przeszkadza fakt, że są okrągłe czy bardziej „pulchne” na twarzy. Zastanawiają się po jakim czasie widać pierwsze efekty odchudzania. Nasze twarze nie tylko przedstawiają emocje, ale pokazują też jak zmienia się nasza waga! Jeśli należysz do osób, którym bardzo zależy na wyszczupleniu twarzy ten post jest dla Ciebie!

WYSTARCZY TYLKO….

Na pierwsze efekty, które będą pokazywać jak się zmienia nasze ciało nie trzeba długo czekać. Gdy pozbędziesz się 3-4 kg już będą zauważalne zmiany, a gdy schudniesz 7-8 kg różnica będzie kolosalna! Oczywiście wszystko zależy od jakiej wagi startujesz, jednak 3-4 kg spowodują, że Twoja twarz będzie smuklejsza, a Ty poczujesz większą pewność siebie.

ILE CZASU?

Każdy chudnie innym tempem, jednak zdrowe odchudzanie to tracenie 0,5-1,5 kg tygodniowo, więc przy założeniu, że wystarczy schudnąć 3-4 kg to zajmie Ci około 3 tygodnie. Mało czasu, a już poczujesz się lepiej, dlatego nie ma na co czekać tylko działać, a ten czas zleci Ci w mgnieniu oka. Pamiętaj czy będziesz coś robić w kierunku zmiany czy nie, czas i tak będzie leciał, więc nie trać go!

WIĘKSZA ZMIANA

Aby zmiana Twojego ciała była dla Ciebie satysfakcjonująca i zauważalna to potrzebujesz nieco więcej czasu. Średnio według moich podopiecznych i tego co osobiście zauważyłam schudnięcie 6-8 kg decyduje o samopoczuciu i efektach wizualnych. Co najważniejsze nie tylko Ty widzisz te efekty, ale również znajomi i rodzina.

sport-2245029_1920
SCHUDNIĘCIE TYLKO Z TWARZY

Żeby było jasne, nie da się schudnąć tylko z jednej części ciała. Odchudzając się tkanka tłuszczowa jest pobierana z całego ciała TAK SAMO. Oczywiście u jednej osoby szybciej będą zauważalne zmiany na twarzy, a u innej na brzuchu- wszystko zależy od predyspozycji, budowy, typu figury i kilkunastu innych czynników. Warto o tym pamiętać, że odchudzanie to proces całościowy, nie da się schudnąć tylko z ud nie tracąc tkanki tłuszczowej np. na piersiach. Z punktu fizjologicznego jest to zwyczajnie niemożliwe. Nie ma się jednak co załamywać, ponieważ można w pewien sposób pomóc niektórym częściom ciała, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest możliwe schudnięcie tylko z ud. Ćwicząc więcej na jedną konkretną partię ciała nie schudniesz z tego jednego miejsca, ale je wzmocnisz! Nie będzie to widoczne gołym okiem, jednak w momencie pozbycia się tkanki tłuszczowej odsłonisz swoje mięśnie. Nie warto trenować jednej konkretnej partii ciała, jednak warto ćwiczyć więcej na oporny tłuszcz. Przykładowo chcesz schudnąć z brzucha, a wykonujesz trening FBW po tym treningu możesz poświęcić 10 min na trening tylko brzucha, wtedy mięśnie będą wzmocnione i z czasem będą widoczne efekty.

NAJWIĘKSZA ZMORA ODCHUDZANIA

belly-2354_1920
Jeśli masz predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej w jednym, konkretnym miejscu przykładowo na brzuchu to niestety tłuszcz właśnie z tej części ciała będzie schodził najwolniej. Jest to tzw oporny tłuszcz i każda osoba ma z tym problem większy, bądź mniejszy. W takich przypadkach nie ma sensu ćwiczyć więcej na wybraną partię ciała, żeby pozbyć się opornego tłuszczu, ponieważ ciało nie jest głupie- będzie chudło równomiernie w każdej części ciała, jednak w tym opornym miejscu najwolniej. Najlepiej skupić się na treningach FBW (całego ciała) bez zbędnego katowania jednej, konkretnej partii ciała. Oczywiście można ćwiczyć i robić trening typowo na brzuch, jednak to nie spowoduje schudnięcia tylko wzmocnienie i wyrzeźbienie brzucha. Przy nadwadze nie będzie to w ogóle widoczne, ponieważ tłuszcz będzie zakrywał mięśnie, jednak przy całościowym schudnięciu do wymarzonej wagi efekty będą zauważalne. Lepiej robić swoje i cierpliwie (słowo klucz przy odchudzaniu) czekać na efekty. A one się pojawią i to dość szybko.
A Ty z czym masz największy problem?

Oceń post

Pati

11 Comments

  1. Ja na szczęście regularnie prowadzę zdrowy tryb życia, bo inaczej pewnie zamieniłabym się w kulkę, a mam też tendencje do odkładania tłuszczu w niektórych miejscach.
    Dziękuję za merytoryczny wpis :)

  2. Najlepszy z argumentów, to ten, że czas i tak będzie płynął, więc nie ma co czekać i trzeba brać się do roboty! :)

  3. Fajny artykuł i myślę, że warto uprawiać jakikolwiek sport, który wymaga kondycji, aby schudnąć :) A moim ulubionym jest bieganie i daje bardzo dobre efekty! Pozdrawiam

  4. Najważniejsze jest by wszystko robić ze zdrowym rozsądkiem i poznać siebie, bo jeśli po prostu mamy bardziej okrągłą twarz, ale jesteśmy szczupli to nie ma co na siłę dążyć do tego by jeszcze bardziej schudnąć, bo na pewno nie wyjdzie nam to na zdrowie ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *