Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń? 1/5 (1)

twine-2983129_1920

„Kiedy zobaczę pierwsze efekty ćwiczeń”? – to pytanie najczęściej zadajemy, gdy już zaczynamy trenować. Nic dziwnego, sama je sobie zadawałam. W głównej mierze to właśnie zmiany wizualne są najbardziej motywujące i wspierające w realizowaniu wybranego celu. Po pewnym czasie dochodzi samopoczucie, to jak zmienia się i kształtuje nasz charakter. Na pierwszym miejscu zawsze jest aspekt wizualny.

Nie ma jednej łatwej odpowiedzi. U jednej osoby pierwsze efekty będą zauważalne po tygodniu, u innej po miesiącu, a jeszcze u innej po 2 miesiącach. Tak jak z odchudzaniem. Jednej osobie uda się schudnąć 8 kg w 2 miesiące, innej może to zająć nawet 6 miesięcy. Wszystko zależy od dotychczasowej aktywności, startowej wagi, to czy była stosowana restrykcyjna dieta, od stanu zdrowia, metabolizmu, wieku i typu sylwetki. Krótko mówiąc- to mocno indywidualna sprawa.

Jedna bardzo ważna sprawa- NIE zobaczysz efektów ćwiczeń, jeśli Twoja dieta mocno kuleje! Wzmocnisz ciało, będziesz mieć lepszą kondycję, trochę je ujędrnisz, ale wszystko będzie zakryte tłuszczem, jeśli nie zwracasz uwagę na dietę.

Czas na konkrety.

1 tydzień

Mało kto zauważa efekty po 1 tygodniu ćwiczeń. Wszystko zależy od rodzaju aktywności, częstotliwości i zaangażowania oraz diety. Jednak można zauważyć kilka zmian, które się dzieją po 1 tygodniu ćwiczeń- lepsze samopoczucie, więcej energii, duża motywacja. To czas zmian w Twoim ciele i przyzwyczajenie się do nowych bodźców jak trening i inna, zdrowsza dieta.

2 tydzień

Możesz zauważyć, że masz jędrniejsza skórę, która już nie jest tak „galaretowata” jak na początku, jednak pamiętaj, że to są nadal początki. Twój organizm potrafi naprawdę dużo, jednak trzeba mu dostarczać nowe bodźce i odpowiednio żywić, a szybko Ci to wynagrodzi piękną sylwetką, o której marzysz. Nie poddawaj się, a z każdym kolejnym tygodniem będą coraz lepsze efekty.

3-4 tydzień

people-2583159_1920

Tu następują pierwsze efekty. Zaczyna być widać, że coś się dzieje, obwody maleją, jeśli trzymasz się diety, brzuch staje się bardziej płaski, ciało jest jędrniejsze, nie łapiesz zadyszki biegnąc na autobus, masz dużo więcej energii i czujesz się szczęśliwszy.

Najbardziej optymalnie jest ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, wtedy te efekty będą szybciej zauważalne!!

Wszystko również zależy od wagi od której startujemy! Osoby, która mają nadwagę szybciej będą gubić kilogramy, niż osoby, które chcą schudnąć do 5 kg.

5-7 tydzień

Pierwszy miesiąc za Tobą, więc widać i czuć, że nawyki żywieniowe są zmienione, a treningi wprowadzone. Nastrój jest dużo lepszy i może, ale nie musi pojawić się pierwszy kryzys. Do wykształcenia odpowiedniego nawyku, potrzebne są 2-3 miesiące, więc w tym okresie się nie poddawaj, a zobaczysz jak szybko uda CI się pozbyć zbędny tłuszcz!!

W tym okresie na pewno masz dużo lepszą kondycję, zwiększyła się siła i wytrzymałość, nie męczysz się tak szybko i noszenie ciężkich zakupów też przestały być problemem!

8-12 tydzień

2 miesiąc za Tobą i tu już z pewnością widzisz efekty wizualne! Mniejsze boczki, płaski brzuch, zarys mięśni na ramionach, smukłe łydki? Po 2 miesiącach z całą pewnością zobaczysz efekty, które sprawią olbrzymią radość i jednocześnie będą motywacją i kopem do dalszego działania!! Nie poddawaj się!

Pamiętaj, że w ciągu 3 miesięcy jesteś w stanie zrobić naprawdę ŚWIETNĄ formę pod kilkoma warunkami:

DIETA– Zadbaj o perfekcyjną dietę, wylicz zapotrzebowanie kaloryczne i MAKROSKŁADNIKI, ułóż sobie dietę i konsekwentnie się jej trzymaj!!!!

TRENING– ułóż pod cel plan treningowy siłowy(!) z uwzględnieniem siłowni
REGULARNOŚĆ I KONSEKWENCJA– Jeśli będziesz regularnie chodzić 3-4 razy w tyg na trening i trzymać się planu to gwarantuje, że po 3 miesiącach zrobisz super progres!

Dlaczego trening siłowy?

W ciągu 3 miesięcy dzięki treningowi siłowemu jesteś w stanie zrobić naprawdę olbrzymi postęp, który nie zrobisz biegając lub ćwicząc cardio. Trening siłowy modeluje i kształtuje sylwetkę drogie Panie i drodzy Panowie i o tym pamiętajcie!

Oceń post

Pati

2 Comments

  1. Witaj. Widzę, że to idealne miejsce na mój komentarz. Ciągle czytam jak szybko można zobaczyć efekty i co robić, żeby je zobaczyć. Wygląda na to, że jestem ewenementem na skalę światową, ponieważ stosując wszystkie rozsądne rady (min. trening siłowy/interwałowy, dieta redukcyjna, zdrowe nawyki… no wszystko) po sześciu miesiącach nie ma u mnie efektów. Żadnych. Uprzedzając pytanie – badałam się, wszystkie wyniki mam w normie, nadwagę sporą, zdrowy tryb życia prowadzę wcześniej niż stał się on modny, więc kondycję mam świetną. Może Ty mi pomożesz? Pozdrawiam :)

    • Musisz popełniać jakieś drobne błędy lub nie jesteś na deficycie kalorycznym. Diete sama sobie układałaś? Jak to wygląda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *