Ile można schudnąć w miesiąc? No ratings yet.

ile-mo

„Ile można schudnąć w miesiąc?”- to pytanie pada najczęściej. Zawsze się zastanawiałam dlaczego jest tak, że człowiek nie zwraca uwagę na to co je, spożywa tonę słodyczy, fast foodów i potrafi tak jeść latami, dopóki nie stwierdza, że te 30 kg nadwagi jest nieco uciążliwe i wpisuje w google „jak schudnąć w miesiąc”. Nawet ja, gdy ważyłam 17 kg więcej, wiedziałam, że jest to nierealne i dawałam sobie kilka miesięcy. Nie miałam sprecyzowanego planu (na początku), skoro potrafiłam mieć nadwagę kilka lat, to nie liczyłam na cud po jednym miesiącu na redukcji.

Wszystko z głową! Zatem ile WŁAŚCIWIE można schudnąć w miesiąc?

Szczerze? Można schudnąć nawet 8 kg na głodówce, głównie tracąc wodę, głodząc się i doprowadzając organizm do skrajnej destrukcji, gdzie najczęściej pojawia się później efekt JOJO. Wygłodzony organizm, gdy tylko dostanie więcej jedzenia, żeby uniknąć takich sytuacji zacznie gromadzić jak najwięcej energii, spowolni się metabolizm i jedzenie odłoży się w tkankę tłuszczową. Można zrobić to rozsądnie, długoterminowo i nie niszcząc przy tym zdrowia. Nie wpadajmy w skrajność- wszystko róbmy patrząc na nasze ZDROWIE, które jest najważniejsze. Szanujmy je i swój organizm, a wynagrodzi Cię pięknymi efektami.

lose-weight-1911605_1920

ILE MOŻNA SCHUDNĄĆ W TYDZIEŃ?

W ciągu tygodnia można schudnąć 0,5-1,5 kg i jest ok. Najczęściej przyjmuje się wariant 0,5-1 kg /tydzień, jednak w ciągu tygodnia można też stracić 1,5 kg. Wszystko zależy od organizmu i od wagi startowej. Osoby, które są otyłe, będą zrzucać więcej kg. Trzeba też pamiętać, że każdy organizm zupełnie inaczej reaguje, dlatego waga nie powinna być dużym wyznacznikiem, jednak wiem, że potrafi bardzo zmotywować. Trzeba też pamiętać, że po pewnym czasie waga się zatrzymuje i możemy przez tydzień, dwa, trzy nie zrzucić kompletnie NIC. To normalny proces, który trzeba przeczekać i się nie poddawać. Dla osób będących na redukcji, jest to najtrudniejszy moment, ponieważ nie widzą efektów i najczęściej się wtedy poddają. Trzeba pamiętać, że to okres przejściowy.

ILE MOŻNA SCHUDNĄĆ W MIESIĄC?

Przyjmując minimalistyczny wariant w miesiąc można zrzucić 2 kg, a maksymalnie 5 kg. Należy pamiętać, że w ciągu jednego tygodnia możemy schudnąć 1,5 kg (szczególnie na początku redukcji, gdzie głównie traci się wodę), a już w kolejnych można stracić tylko 0,5 kg. Normalne i nie należy się tym przejmować, dlatego oprócz ważenia się ZAWSZE polecam mierzyć poszczególne części ciała i obserwować ciało- to jest najlepsze rozwiązanie, waga powinna być tylko dodatkiem.

Trzeba też pamiętać, że zbyt szybka utrata wagi nie jest zdrowa nie tylko ze względów zdrowotnych, ale też estetycznych o czym wiele osób nie wie. Dlaczego? Skóra nie będzie nadążać i przestanie być sprężysta, co się wiąże z tym, że ciało po schudnięciu będzie zwiotczałe.

Zobaczcie po mnie (więcej zdjęć w zakładce o mnie), odchudzałam się z głową, rozsądnie i ciało jest jędrne, nie okazujące żadnych oznak przeszłościowej nadwagi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

JAK UTRZYMAĆ PRAWIDŁOWE TEMPO CHUDNIĘCIA?

Na początek trzeba wyliczyć swoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne (niebawem będzie wpis na ten temat). Po wyliczeniu swojego zapotrzebowania, odejmujemy około 20% zapotrzebowania (w przeliczeniu na kalorie wychodzi mniej więcej 500 kcal). Chudniemy na ujemnym bilansie kalorycznym, róbmy to stopniowo i rozsądnie.

measure-1897778_1920

PAMIĘTAJCIE

U osób, które miały bogatą przeszłość w eksperymentowaniu różnych diet bardzo restrykcyjnych proces redukcji będzie wydłużony, ze względu na zwolniony metabolizm. Takie osoby, najpierw muszą „naprawić” to co „zepsuły”, a dopiero później zobaczą tego efekty. Wszystko jest możliwe, dlatego nie psujmy sobie zdrowia tym, że człowiek chce schudnąć „już” tylko zróbmy to z głową po to, żeby nie pojawił się efekt jojo. Jak coś zrobić to RAZ A PORZĄDNIE!
Pamiętajcie i potraktujcie proces redukcji jako stan przejściowy do idealnej, wymarzonej figury, bo z pewnością to osiągniecie. Ostatnia bardzo ważna rzecz- na początki drogi odchudzania, absolutnie nie przyjmujcie żadnych suplementów, wspomagaczy, spalaczy, tabletek cud na odchudzanie. To wszystko bzdura, szanujcie swoje zdrowie! Nie można wpadać w skrajność.

Oceń post

Pati

4 Comments

  1. Fajny artykuł. To ile można schudnąć w miesiąc zależy od wielu czynników, choćby od pracy czy wieku. Ja mam 32 lata i po ciążach nazbierało mi się trochę dodatkowych kilogramów, ale jak zaczęłam chodzić na fitness do fitcurves i regularnie jadłam posiłki to zauważyłam sporą poprawę. Teraz jeszcze dołożę jazdę na rowerze i kilogramy polecą w dół.

  2. Święta racja. Odchudzać trzeba się z głową. Po pierwsze odchudzanie (czyli dieta i ćwiczenia) nie muszą być katorgą jak np. głodówka, która jest jednym z gorszych pomysłów. A po drugie, przy racjonalnym podejściu do odchudzania, możemy się cieszyć efektami w pełni przez długi czas, a nie obawiać się efektu jojo.
    Pozdrawiam! :)

  3. dobrze napisane, jesli się schudnie szybko kilkanaście kilo to znaczy że zaraz będzie efekt jojo i znowu ważymy więcej, ja polecam łączenie sauny, ćwiczeń, diety zrównoważonej i dbania o siebie i swoją skórę, by nie była obwisła przy chudnięciu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *