Czy lody są zdrowe? No ratings yet.

Większość z nas uwielbia lody. Szczególnie w upalne dni. Na pewno każda z Was zastanawiała się, jak to właściwie z nimi jest? Czy są kaloryczne czy nie? Miłośnicy lodów mogą  odetchnąć, ponieważ mam dla nich dobrą informację :)

Lody są najmniej kalorycznym deserem. Porcja dwóch gałek śmietankowych ma 150 kcal, gdzie batony czy słodka bułka mają dwa razy więcej kalorii. W dzisiejszych czasach w wielu kawiarniach można dostać lody bez cukru. Najbardziej tuczące w lodach są… ich dodatki 😉 Desery lodowe są podawane na różne sposoby, jednak najczęściej dodawana jest do nich bita śmietana, różne słodkie sosy, przez co taki deser może być bombą kaloryczną.

Sorbety to lody wodne, są bardziej puszyste. Głównym składnikiem jest wsad owocowy (przeciery, soki). Zawierają niewielką ilość tłuszczu. Sorbety są najmniej kaloryczne w porównaniu do lodów smakowych.

Lody gałkowe bez cukru- od jakiegoś czasu można kupić lody nie zawierające cukier. Jeśli masz wybór, wybieraj te oznaczone etykietą „bez cukru”.

Wielką zaletą lodów jest to, że są szybko trawione, dlatego jeśli masz ochotę na coś słodkiego sięgnij po lody zamiast czekoladę, batony, cukierki, które zawierają dużo więcej kalorii i są ciężkostrawne. Dodatkowo lody ochładzają nas w upalne dni i poprawiają nastrój :) Wybieraj lody bez dodatków typu bita śmietana, czy sosy- tylko o tym należy pamiętać wybierając lody :)

Lody dodatkowo Nas wzmacniają- zawierają białko i węglowodany, które dają siłę mięśniom. Wapń buduje kości, a magnez uspokaja nerwy :) Dodatkowo lody poprawiają pamięć i koncentrację.

Jeśli masz ochotę na deser, śmiało skuś się na lody. Poprawią Ci humor, jak i nie będziesz miała wyrzutów sumienia, że skusiłaś się na deser :)

Jakie lubicie najbardziej lody? W jakiej „formie” najczęściej je spożywacie?

Strawberry-Sorbet

8

Oceń post

Pati

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *