Jak uniknąć efektu JOJO? No ratings yet.

Jak uniknąć efektu JOJO?

Jeśli się odchudzałaś to na pewno wiesz co to jest efekt JOJO. Polega on na tym, że po każdej diecie w której straciliśmy na wadze po jakimś czasie kilogramy wracają i coraz trudniej jest nam je zrzucić. Efekt JOJO powoduje spowolnienie materii przez co coraz trudniej jest nam zrzucić dodatkowe kilogramy.

Co zrobić aby nie było efektu JOJO?

Jeśli zobaczysz na wadze swoją wymarzoną liczbę, nie rezygnuj z diety. Nie wracaj do starych nawyków żywieniowych. Jedz tak jak wcześniej czasami pozwalając sobie na małe grzeszki i szaleństwa, jednak wszystko rób z głową i pamiętaj ile wysiłku włożyłaś w to aby schudnąć. Musisz pamiętać, że warunkiem trwałej utraty wagi jest zmiana NA STAŁE Twojego sposobu odżywiania się. Nowa dieta = Nowy styl życia.

Ostatnia faza diety jest najważniejsza. Jest to faza stabilizacji wagi, która przygotowuje Twój organizm do racjonalnego żywienia. Ta faza pozwala utrzymać stałą wagę, nie tracisz już więcej kilogramów jednak stopniowo przyzwyczajasz organizm do zwiększonej ilości kalorii w posiłkach.

Podsumowując – Co należy zrobić aby nie było efektu JOJO?

– Jest często ale małe ilości, czyli  4-5 posiłków dziennie co 3,5-4 h.

– Nie zmieniaj gwałtowanie nawyków żywieniowych po uzyskaniu wymarzonej wagi. Rób wszystko stopniowo i czasami pozwalaj sobie na dodatkowe szaleństwa.

– Odżywiaj się zdrowo!! Pamiętaj! Zmiana nawyków powinna być zmianą na STAŁE!

– Aktywność fizyczna – nie rezygnuj z niej jeśli chcesz zachować zdrowe, jędrne ciało!

odchudzanie

Oceń post

Pati

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *